Jdi na obsah Jdi na menu
 


Program akcí na září 2014

28. 8. 2014

Měření biofotonickým skenerem
Čtvrtek 4. 9. 2014,  16:30 hod
Čtvrtek 11. 9. 2014, 18:30 hod

Proč přijít na měření skenerem
Jste často unavení? Budíte se už ráno s pocitem únavy? Padají vám vlasy? Nemáte tolik energie jako dřív?  Trápí vás nějaká chronická nemoc?
Přitom máte pocit, že se stravujete zdravě, léčíte přírodně, sportujete, ale stále „to není ono“?
Za vašimi problémy může stát vysoký výskyt volných radikálů ve vašich buňkách.

 
Co jsou volné radikály
Jsou to nestabilní molekuly, které se „přiživují“ na elektronech jiných sloučenin. Každý den jsme vystaveni jejich působení, vznikají v našem těle a způsobují procesy, které vnímáme jako únavu nebo projevy stárnutí. Přirozenou ochranu před nadměrnou koncentrací volných radikálů poskytují tzv. antioxidanty, molekuly, které volně sdílejí své elektrony. Přírodními antioxidanty je mnoho látek, které přijímáme ve své potravě, zejména v ovoci a zelenině. Velmi důležitou skupinou antioxidantů jsou karotenoidy, právě tyto látky mohou dát přehled o celkovém stavu antioxidantů v buňce.
 
Jak zjistit stav antioxidantů v těle
Pharmanex Biofotinický skener je přístroj, který měří hodnotu karotenoidů v kůži. Výsledek zjistíte během 2 minut – pouhým přiložením ruky. Přístroj byl vyvinut lékaři a fyziky na špičkové univerzitě ve Spojených státech, měření je založeno na optické metodě známé jako Ramanova spektroskopie.
 
Co vám řekne měření a jak vám pomůže na cestě ke zdraví
Změřená hodnota vám hodně poví o stavu vašeho těla a vyživení vašich buněk. Pomůže vám určit, zda přijímáte dostatečné množství živin, které obsahují karotenoidy. Zjistíte, nakolik odolní proti nemocem nebo stresu jste, což se vám vyplatí - zejména u vašich dětí. Zvlášť pokud víte, že minulý rok ve škole či školce během podzimu a zimy chytily kdejaký bacil. Letos to může být lepší! Navíc budete mít příležitost zkonzultovat svůj výsledek a poradit se, jaká opatření zavést do svého života, abyste se brzy cítili lépe.
 
Cena měření: 200 Kč
Měření je vhodné i pro děti. Je možné domluvit si i individuální termín měření.


Cesta k probuzení
Středa 10. 9. 2014, 19 - 21 hod
Středa 24. 9. 2014, 19 - 21 hod  

Více o programu:
Zajímá vás, jak zklidnit svou mysl, netrápit se vnitřními konflikty, jak žít v přítomnosti a neutíkat k tomu, coby kdyby? Kladete si otázku, jestli toho může dosáhnout člověk, jako jste vy?
Pokud se chcete dozvědět více o cestě k probuzení, poučit se z indické moudrosti a prožít, jak na vás působí dikša - energie, která přirozeně ladí náš mozek na vyšší frekvence, přijďte na přátelské setkání, kde nebudeme jen povídat, ale pustíme se i do praxe.

Vstupné: 200 Kč.


Mastičková dílna:
Přijďte si vyrobit léčivé domácí homeopatické mastičky, se kterými vyřešíte hravě a přírodní cestou spoustu zdravotních potíží.
Čtvrtek 18. 9. 2014, 16:30 – 19:30 hod 

Více o programu:
Homeopatické mastičky jsou pomocníkem k nezaplacení – zvlášť v rodině
s malými dětmi. Můžete jejich pomocí zklidnit svědivou ekzematickou kůži, hodí se na ošetření drobných zranění i velkých hematomů, zhmožděných kloubů, vyvrknutých kotníků, bolestivých šlach, svalů nebo zlomenin. Mírní bolest (revma, artróza), uleví při poštípání hmyzem, působí protizánětlivě a pomohou léčit hemoroidy či křečové žíly. Oproti klasickým bylinkovým mastem mají ještě několikanásobně silnější efekt – je to tím, že obsahují nejen výtažek z léčivých rostlin, ale i rezonanční informaci pro tělo, která nastartuje hojivý proces na správném místě.

Přijďte se naučit, jak si můžete jednoduše sami masti vyrábět a hlavně jak je správně používat. Každý si odnese domů dva kelímky mastiček podle svého výběru – budeme pracovat s mastičkami obsahujícími homeopatické léky Arniku, Millefolium, Calendulu, Hypericum, Rhus Toxicodendron a Rutu Graveolens. Jako základ použijeme lékařskou vazelínu.
Vysvětlíme si také, jak homeopatika fungují a jak s nimi zacházet. Naučíme se připravovat bylinkové tinktury, ředit je a pracovat s různými potencemi. Ke každé masti si řekneme osvědčené indikace, kdy ji použít a na co si přitom dávat pozor.

Vstupné: 350 Kč (v ceně jsou dva kelímky homeopatické masti dle vlastního výběru).
Účast je třeba nahlásit nejpozději do pondělí 15. 9., aby bylo možné zajistit dostatečné množství pracovního materiálu.


Homeopatický čaj
Čtvrtek 25. 9. 2014, 16:30 – 18 hod 

Více o programu:
Chcete se dozvědět více o možnostech homeopatické léčby? Nevíte, zda je pro vás vhodná? Chcete se předem poradit, než se objednáte na konzultaci?
Přijďte se zeptat na všechno, co vás trápí ohledně vašeho zdraví nebo zdraví vašich blízkých, třeba i vašich domácích mazlíčků. Nad šálkem čaje ráda odpovím na vaše dotazy a v jednoduchých akutních případech si rovnou odnesete tipy, co dělat a jaká homeopatika vám mohou pomoci.

Vstupné: 150 Kč.

Všechny akce se konají v Homeopatické poradně V harmonii, Mánesova 21, Praha 2.
Počet míst je omezený, proto se prosím přihlaste s dostatečným předstihem, abyste si zajistili místo.

Rezervace na všechny akce na e-mailu: petra@vharmonii.cz nebo na telefonu: 731 43 92 43.

Těším se na vás!

Petra Grabačová