Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč dělám homeopatii

Léčení, medicína a fascinující svět biochemických pochodů v lidském těle mě přitahovaly už od mládí, proto jsem si jako specializaci na vysoké škole zvolila biomedicinální inženýrství. Zároveň mě lákala práce s lidmi, komunikace, předávání znalostí a tak jsem vystudovala i pedagogiku a začala vyučovat na gymnáziu.

Poté, co se mi narodily děti a začala jsem řešit opakující se zdravotní problémy, objevila jsem homeopatii. Hned první přednáška si mě získala natolik, že jsem se rozhodla pro čtyřleté studium klasické homeopatie. Líbilo se mi celkové pojetí všech symptomů člověka, důraz na jedinečnost každé osobnosti a velká pozornost věnovaná stavu mysli pacienta. Součástí studia bylo i důkladné medicínské vzdělání, které garantovali zkušení lékaři.

Homeopatie mi umožňuje lépe porozumět vztahům mezi lidmi a učí mě respektovat životní cesty druhých. Věřím, že každý z nás má v sobě svoji vitální sílu, která nejlépe ví, jak znovu nastolit rovnováhu a zdraví organismu. Je důležité umět tuto sílu vnímat, být s ní v kontaktu a nechat se vést na cestě ke své vnitřní podstatě, svobodě a zdraví. Jde o to naučit se vnímat sám sebe a důvěřovat přirozeným procesům, které v nás probíhají.

Terapii chápu jako doprovázení klienta na jeho cestě ke zdraví, jako podporu na cestě k vnitřnímu klidu a harmonii.  Společně hledáme pravé příčiny onemocnění či opakujících se problémů, což vede k přijetí situace a pomáhá nastartovat přirozené procesy uzdravování.