Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatika na peníze a bohatství?

27. 5. 2014

 

Nedávno mě klient v ordinaci rozesmál: "Neměla byste nějakou kuličku, abych měl víc peněz? Aby se mě více držely?"  Zamyslela jsem se: existují homeopatika na peníze?

Mezi homeopatickými léky určitě najdeme takové, které si umí žít dobře a v hojnosti. Snad nejlépe je na tom s penězi Aurum, to je král, ten peníze neřeší, on je prostě přirozeně má. A také zodpovědnost, autoritu, respekt a výjimečné postavení. Ani Platina na tom, co se týká financí, nebude špatně. Bohatství miluje a udělá vše proto, aby ho měla a mohla si ho užívat. A taky ho chce dát na odiv. Zatímco třeba Lycopodium, pro něj je nejdůležitější dobré postavení. Takže si také bude žít velmi slušně. Určitě bude zastávat nějakou důležitou funkci ve společnosti nebo v zaměstnání. Pořád se srovnává. Chce být na úrovni. Vevnitř má sice velkou nejistotu, jenže místo ní světu ukazuje sebejistou tvář. Nux vomica je zase velmi zaměstnaný podnikatel, cílevědomý šéf, tvrdohlavý, věčně v pracovním shonu a vydělávající. Má se dobře, ale stojí za tím tvrdá dřina. A často si to ani nestihne užít. Arsenikum si umí peníze spořit a hlídat, jen tak za něco je nevydá. Ale když už, koupí si něco velmi kvalitního. Jen ho pořád trápí velký strach, aby investoval dobře a hlavně aby ho někdo neokradl. Naopak úplný lúzr a pán z Nemanic je Psorinum, to bude obcházet výprodeje, bazary i skládky, peníze opravdu nemá a může skončit třeba jako bezdomovec.

Takže vidíte, že i homeopatie si všímá našeho vztahu k penězům a bere jej v potaz, když popisuje jednotlivé typy osobností. Jak by taky ne: peníze z velké části určují náš život a jeho kvalitu. Často se díky nim rozhodujeme jinak, než jak bychom chtěli. Říkáme: Ach jo, na to nemám… To si nemůžu dovolit… Ale když se nad tím zamyslím, nejsou to peníze, co rozhoduje. Jsou to naše přesvědčení o nich. To, co v sobě máme o penězích zakódováno – z dětství, od rodičů, z příběhů, z našich zkušeností. Já třeba doma často slyšela výroky jako: „Peníze kazí charakter. Jde mu jen o prachy. Peníze si musíš tvrdě odpracovat. Boháčům nevěř. Neutrácej za nesmysly.“  A i když nechci, asi mě to ovlivňuje doteď.

Jestli vás téma peněz a našeho vztahu k nim zajímá, podívejte se na
tento odkaz. Věřím, že obsah, který se za ním skrývá, bude hodně zajímavý. Jsem docela zvědavá, jak moc je možné své zažité postoje ohledně peněz a bohatství změnit. A jestli se to projeví v reálném životě. Už jsem jedno velké peněžní kouzlo zažila. Tedy alespoň pro mě to bylo kouzlo. Asi před rokem jsem se zúčastnila programu Neurorestart, což byl kurz, který si dával za cíl posunout vás směrem k tomu, co si přejete, ale programy ve vaší hlavě vám dosud bránily to zrealizovat. Několik lekcí se týkalo vztahu k penězům. Už tehdy jsem si uvědomila, kolik negativních přesvědčení a výroků o penězích i o bohatých lidech je ve mně zakořeněno. Něco se podařilo změnit, alespoň podle výsledku – brzy po skončení kurzu jsem nečekaně získala 200 tisíc, které mi pomohly třeba k tomu, že jsem mohla odjet na měsíc do Indie. A tohle bude podobný program, jenže zaměřený přímo a jen na vztah k penězům.

Kouzelnou kuličku vám tedy sice nenabízím, ale snad někoho z vás zaujme můj tip. A ještě mám dobrou zprávu nakonec: vlastně každý homeopatický lék může být tou kouzelnou kuličkou, která vám přinese bohatství. Proč? Lék, který s vámi rezonuje, který je „ten váš“, má totiž schopnost vyladit vás do rovnováhy a přivést zpátky k sobě, do vašeho centra. Pak pro vás bude mnohem snazší objevit tu správnou cestu ke svému bohatství.

Přeji vám štědrý a bohatý den

Petra Grabačová